malowanie dachów Gorzów
Usługi
eko  

Malowanie dachów w Gorzowie Wielkopolskim

Malowanie dachów Gorzów Wielkopolski

 

malowanie dachów GorzówMalowanie dachów profesjonalne. Oferujemy malowanie dachów metodą natryskową. Zapraszamy do współpracy.

Większość dzisiejszych powierzchni dachowych jest barwiona nawet w fabryce i nie wymaga późniejszego malowania. Ale co by było, gdyby dach wydawał się zardzewiały lub raz jasny kolor stracił kolor? Nasza odpowiedź: musisz malować!

Wielu producentów oferuje dziś imponującą różnorodność palet kolorów i odcieni swojego materiału. wybór właściwego nie jest trudny. Większość letnich mieszkańców robi to, wybierając żądany kolor materiału. Ale istnieją rodzaje pokryć dachowych, które są nie tylko możliwe, ale w niektórych przypadkach wystarczy je pomalować samodzielnie.

Po co malować dach?
Dach metalowy ze stali ocynkowanej cieszy się zasłużoną popularnością ze względu na swoją trwałość, niezawodność i trwałość. Powłoka cynkowa odbija promienie słoneczne, chroniąc dach przed przegrzaniem w czasie upałów. Jednak po 20-30 latach eksploatacji na tym dachu widać wyraźne ślady korozji.

Co robić? Na ratunek przyjdzie farba, która znacznie wydłuży żywotność powłoki. Nie trzeba jednak czekać aż tyle lat, lepiej pomalować dach po kilku miesiącach od montażu. W tym czasie na ocynkowanej powierzchni pojawi się warstwa soli cynku, która poprawi przyczepność do farby. Ponadto pomalowana powierzchnia będzie wyglądać znacznie bardziej estetycznie niż niepomalowana.

Problem wyboru

Do malowania metalowego dachu można użyć różnych farb, ale wynik nie będzie taki sam. Faktem jest, że pod wpływem czynników zewnętrznych właściwości fizyczne dachu stale się zmieniają.

Aby skompensować te zmiany bez przykrych konsekwencji dla dachu, kolorowa folia musi być wystarczająco elastyczna.

Farby olejne i alkidowe nie nadają się do tego celu: pod wpływem ciągłych zmian temperatury i wilgotności powietrza tracą elastyczność w ciągu roku lub dwóch. Pomaluj dach rękami. Farba alkidowa może być również alkaliczna z ocynkowaną powierzchnią, po czym podstawa zaczyna odpadać. Czym możemy malować w przypadku farb dyspersyjnych? Tak więc do malowania metalowego dachu wybierzemy farby przeznaczone do metalu. Dzięki odpowiednim dodatkom tworzą gęstą powłokę ochronną o dobrych właściwościach antykorozyjnych, wysokiej przyczepności do metalu i wysokiej elastyczności. Ponadto są ognioodporne.

Emalia akrylowa do powierzchni metalowych jest droga, ale służy przez długi czas, zachowując wysokie właściwości dekoracyjne przez cały okres. Takie powłoki mogą być zarówno błyszczące, jak i matowe. Zaletą tych ostatnich jest to, że nie wymagają gruntowania. koroduje powłokę metalową.

 

book cover mockup for Eko Landia

Looking for a Great Book to Read? Look No Further!

This section is perfect for displaying your paid book or your free email optin offer. You can turn it off or make changes to it from your theme options panel.

Get Your Copy Today>>